Robyn Music|CZ fan web

Robyn

Robin Miriam Carlsson známá pod pseudonymem Robyn je švédská zpěvačka, skladatelka, držitelka nominace na Grammy. Narodila se 12. 6. 1979 ve švédském Stockholmu. Její rodiče jsou herci a od mládí Robyn vedli k umění, v devíti letech dokonce hrála v jednom divadelním představení. Ve třinácti už měla Robyn za sebou první vystoupení v TV, zpívala píseň Nummer Ett v pořadu Lilla Sportspegeln. Později si jejího talentu všimla zpěvačka Meja která jí zajistila smlouvu s nahrávací společnosti BMG.

Debutový singl You've Got To Somethin vychází ve švédsku v roce 1995, brzo po něm následuje druhý singl Do You Really Want Me (Show Respect) který se stáva velkým hitem oba tyto singly se stanou součástí alba ROBYN IS HERE které vychází v roce 1996. Robyn na něm spolupracovala hlavně s producentem Maxem Martinem který později bude produkovat také debutové album Britney Spears. V roce 1997 je již Robyn známá v celé Evropě i v Americe a Austrálii, úspěch slaví hlavně se singlem Show Me Love.

Práce na druhém albu MY TRUTH začala v roce 1998 a vydáno bylo o rok později. První singl Electric se stal hitem ve Švédsku, kde se dostal až na 6. místo tamní hitparády. Mezinárodního vydání se singl nedočkal, ovšem i tak se stal velmi populárním v evropských klubech. Další singly už takový úspěch neměly a to ani ve Švédsku. Album už
nebylo tak hitové jako to první, celkově znělo jinak než to první a texty písní byly hodně autobiografické. Proto taky odmítla nahrávací společnost tento počin vydat mimo Švédsko.

Zklamaná z předchozích zkušeností přebíhá Robyn k jiné vydavatelské firmě (JIVE) u které vydává své třetí album Don't Stop The Music. Singly Keep This Fire Burning a Don't Stop The Music se stávají hity ve Švédsku a dostávají se i do Evropy vyjma Velké Británie. Album v sobě mísí hitovost prvního alba a kvalitu druhého, proto slaví velké úspěchy. Ovšem bohužel opět je vydáno jenom ve Švédsku.

Totálně vyčerpaná ze snahy vydavatelské firmy protlačit jí do amerických rádií se Robyn vrací do Stockholmu. Doma si poslechne nové CD dvou sourozenců, kteří působí pod pseudonymem The Knife. Robyn je jejich úžasnou, abstraktní až halucinogenní muzikou nadšená až tak že je požádá o spoluprácí na svém další albu. S jejich spolupráce vzniká song Who's That Girl který Robyn představí své vydavatelské firmě, ovšem tam se téhle písní vysměji, tohle už prý není ani pop…
Naštvaná Robyn tedy s vydavatelstvím ukonči spolupráci a zakládá si svoje vlastní, vzniká tedy Konichiwa Records. Začíná práce na novém albu.

Nové bezejmenné album vychází v roce 2005. Kromě již jmenovaných The Knife na něm pracují Klas Åhlund a Alexander Kronlund. Ve Švédsku se toto album stává hitem. Vyjdou z něho čtyři singly (Be Mine!, Who's That Girl, Handle Me, Crash and Burn Girl). Za toto album získává Robyn tři ceny Swedish Grammis za Årets Album (nejlepší album), Årets Kompositör (nejlepší textař), Årets Pop Kvinnlig (nejlepší popová zpěvačka). Obrovského zájmu kolem alba si všimlo i britské duo Basement Jaxx, Robyn pro ně nazpívala píseň Hey U která se nachází na albu Crazy Itch Radio vydaném v roce 2006. Tentýž rok vychází album Christiana Falka a Robyn na něm hostuje ve dvou písních (Dream on a C.C.C.).

Rok 2006 je pro Robyn šťastným. Konečně se jí daří dostat svou hudbu zpět do Velké Británie. První počin, který tam vyjde je Rakamonie EP, brzy po něm následuje singl Konichiwa Bitches. Rok 2007 už se nese ve znamení velkého comebacku. Ve Velké Británii vychází album Robyn které je trošku pozměněné, obsahuje dvě nové skladby - With Every Heartbeat který je v produkci Kleerupa a cover písně Cobrastyle kterou má původně na svědomí kapela Teddybears. První zmiňovaná skladba je vydána jako druhý singl a stává se velkým hitem, ve Velké Británii se dostává na první místo v tamní hitparádě. Následují singly Handle Me, Be Mine!, Who's That Girl a Dream On. Všechny singly se drží v TOP 40 Britské singlové hitparády.

Album si vede dobře i v Evropě a Austrálii.

V roce 2008 vyjde v Americe Rakamonie EP a následuje album, songy With Every Heartbeat, Cobrastyla a Handle Me se hlavně v USA stanou klubovými hity. Úspěch ještě Robyn podpoří spoluprácí se slavným Americkým rapperem Snoop Doggem, nazpívala vokály pro remix jeho singlu Sexual Eruption. Robyn po Americe objede turné, zanedlouho předskakuje na evropské části turné Sticky a Sweet Madonny, je nominována na prestižní cenu Grammy v kategorii Best electronic/dance album, a doma ve Švédsku vyhraje cenu Swedish grammis awards v kategorii Best live act.
V roce 2009 stihne ještě nazpívat píseň The Girl And The Robot pro nové album norského dua Royksopp a úspěšná éra bezejmenného alba končí.

Rok 2010 prožívají všichni fandové ve velkém očekávání. Na tento rok je totiž ohlášené nové album. Hned na začátku roku hostuje Robyn v singlu Caesar začínající kapely I blame Coco. První ukázka z nového alba uniká na internet v únoru v podobě songu Dance Hall Queen který produkoval Diplo. Tentýž měsíc se konečně dostávají ven informace o novém albu, jsou známy názvy písní, producenti ale taky to že alba vyjdou hned tři brzy po sobě. Následující měsíc se Robyn objeví v dokumentu švédské TV stanice SVT, v tomto dokumentu jsou zveřejněny ukázky písní a taky název nového alba – Body Talk. O pár dní později dostáli oficiální stránky nový vzhled a byla na nich zveřejněna píseň Fembot.

Věděli jste že....?
Robyn předskakovala na turné Backstreet Boys?
Nazpívala vokály pro píseň Piece of Me Britney Spearsové?
Dělala předskokanku Madonně na Evropské části turné Sticky & Sweet Tour?
Britská zpěvačka Beverley Knight přezpívala Robynin hit Keep this fire burning, vydala ho jako singl a natočila k němu videoklip?
 
Stránky optimalizovány pro: IE 8, Opera 10.10, Mozilla Firefox 3.6, Google Chrome, Safari 4.0.4. optimalizace PageRank.cz TOPlist CZIN.eu FreeWebSubmission.com